Questo sito utilizza cookies tecnici (necessari) e analitici.
Proseguendo nella navigazione accetti l'utilizzo dei cookie.

Lajme

Futni parametrat e kërkimit tuaj
Reset
10 October 2022
Ndeshja “Goli i Zemres”

Në datën 11 tetor, në orën 15:00, në stadiumin “Selman Stermasi” do të zhvillohet një trikendore nderkombetare futbolli, organizuar nga Ambasada e Italise, midis “Kombëtares së Zemrës Aktorë e Këngëtarë”, “Kombëtares së Gazetarëve të RAI” dhe “All Stars Albania” – një përfaqësi aktorësh, këngëtarësh dhe gazetarësh të njohur shqiptarë – të cilët do të luajnë […]

Lexo më shumë
6 October 2022
RAI RIKTHEHET NË SHQIPËRI!

Një përfaqësi e Rai-t do të zhvillojë, më datë 10 tetor, një vizitë në Tiranë gjatë së cilës do të nënshkruajë një marrëveshje historike mbi transmetimin, në të gjithë territorin kombëtar, të 24 programeve, serive televizive, dokumentarëve e filmave RAI. Marrëveshja, e arritur falë Ambasadës së Italisë në Tiranë dhe mbështetjes së sipërmarrjeve e institucioneve […]

Lexo më shumë
8 September 2022
Italy condemns the large scale cyber-attacks that Albania suffered in the month of July

Italy condemns the large scale cyber-attacks that Albania suffered in the month of July and expresses its solidarity with the Albanian Government and the Albanian people, a close partner Country and an Ally. The attacks targeted Governmental entities and critical infrastructures. Such behavior is unacceptable and undermines security and stability in cyberspace. Italy stands close […]

Lexo më shumë
7 September 2022
Vizitë Zyrtare e Presidentit të Republikës, Sergio Mattarella, në Republikën e Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Sergio Mattarella, gjatë vizitës së tij Zyrtare në Republikën e Shqipërisë, do të pritet, më datë 8 shtator në Pallatin e Brigadave në Tiranë, nga Presidenti shqiptar, Bajram Begaj. Në përfundim të takimit të dy Krerët e Shteteve do të lëshojnë deklarata për shtyp. Në vijim, Presidenti Mattarella do të vendosë një […]

Lexo më shumë
23 August 2022
Elezioni Politiche 2022 – Avviso Importante

AMBASCIATA D’ITALIA TIRANA ELEZIONI PER IL RINNOVO DEL PARLAMENTO ITALIANO – 25 settembre 2022 VOTO ALL’ESTERO PER CORRISPONDENZA In vista delle prossime elezioni per il rinnovo del Parlamento italiano indette per il 25 settembre 2022, si rammenta che gli elettori all’estero possono votare per corrispondenza. In base all’articolo 48 della Costituzione italiana, il voto è […]

Lexo më shumë
19 August 2022
Assunzione di un impiegato a contratto da adibire ai servizi di autista-commesso-centralinista – Graduatoria finale degli idonei

Assunzione di un impiegato a contratto da adibire ai servizi di autista-commesso-centralinista Graduatoria finale degli idonei

Lexo më shumë
4 August 2022
Youth Forum Contest – Youth policy lab for climate action

Në kuadër të Rome-Med Dialogues 2022, ISPI (Instituti i Studimeve të Politikës Ndërkombëtare), në Bashkëpunim me Ministrinë e Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, ka shpallur edicionin e katërt të “Youth Forum Contest”. Krahasuar me edicionet e mëparshme, këtë vit Contest do të zhvillohet në formën e një “call for papers” nëpërmjet së cilës të rinjtë e […]

Lexo më shumë
4 May 2022
Nënshkrim Marrëveshjeje Mirëkuptimi

Shoqata italiane Sport dhe Shoqëria Projekti Filippide, Zëvendësministri i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Denada Seferi dhe Zëvendësministri i Arsimit dhe Sportit, Nina Guga, nënshkruan sot, më datë 4 maj, nën kujdesin e Ambasadës së Italisë në Tiranë, Marrëveshjen e mirëkuptimit për promovimin e sportit si mjet i nevojshëm për përmirësimin e jetës së të rinjve […]

Lexo më shumë
13 April 2022
VIZITA E KRYETARIT TË DHOMËS SË DEPUTETËVE, Z. ROBERTO FICO

VIZITA E KRYETARIT TË DHOMËS SË DEPUTETËVE, Z. ROBERTO FICO 11 – 12 PRILL 2022 U përmbyll vizita dy ditore e Kryetarit të Dhomës së Deputetëve të Parlamentit Italian, Z. Roberto Fico, i cili zhvilloi një vizitë zyrtare në Tiranë në datat 11 dhe 12 prill. Gjatë takimit dypalësh me Kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion […]

Lexo më shumë
11 April 2022
VIZITË ZYRTARE E KRYETARIT ROBERTO FICO NË SHQIPËRI

VIZITË ZYRTARE E KRYETARIT ROBERTO FICO NË SHQIPËRI 11 – 12 PRILL 2022 Kryetari i Dhomës së Deputetëve të Parlamentit Italian, Roberto Fico, do të jetë në Shqipëri, për një vizitë zyrtare, nga data 11 deri më datë 12 prill. Ditën e hënë, datë 11, Kryetari Fico do të jetë në Tiranë – Kryeqyteti evropian […]

Lexo më shumë